Na świecie istnieje wiele kryptowalut. Niektóre z nich są bardziej popularne niż inne. Litecoin to obecnie jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Jest to kryptowaluta typu peer-to-peer, stworzona przez Charliego Lee w 2011 roku. Litecoin ma pewne zalety w porównaniu z Bitcoinem, takie jak szybsze potwierdzanie transakcji i niższe opłaty za transakcje.

Co to jest kryptowaluta – podstawowa wiedza, którą musisz mieć

Kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, która wykorzystuje kryptografię do celów bezpieczeństwa. Kryptowaluta jest trudna do podrobienia ze względu na tę funkcję bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, kryptowaluty nie są dystrybuowane przez bank centralny ani nie są wspierane przez aktywa fizyczne. Zamiast tego kryptowaluta opiera się na potędze Internetu i systemu księgi publicznej o nazwie blockchain, aby weryfikować transakcje i generować nowe monety. Pierwszą zdecentralizowaną kryptowalutą był bitcoin, który został stworzony w 2009 roku przez nieznaną osobę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Jak kupić Bitcoin lub inne kryptowaluty w 3 prostych krokach?

  1. Zdobądź portfel: Potrzebujesz miejsca do przechowywania monet, więc pierwszym krokiem jest zdobycie portfela. Najpopularniejsze portfele to Coinbase, Jaxx i Exodus.
  2. Znajdź giełdę kryptowalut: Następnie musisz znaleźć giełdę, na której możesz kupić monety, takie jak Bitkojn lub Ethereum. Niektóre z najpopularniejszych giełd to Coinbase, Poloniex i Kraken.
  3. Kup monety: Po skonfigurowaniu portfela i konta wymiany, kupowanie monet jest tak proste, jak przestrzeganie wskazówek na stronie!

Handel kryptowalutą dla zysku dzięki 3 prostym zasadom

Przyjrzymy się 3 prostym zasadom, które pomogą Ci zarabiać pieniądze na handlu kryptowalutami.

Te 3 proste zasady to:

  1. Analiza fundamentalna – obejmuje analizę firmy lub projektu, na którym jest oparta, aby sprawdzić, czy jest taka potrzeba i czy może odnieść sukces na dłuższą metę.
  2. Analiza techniczna — obejmuje analizę wykresów ceny waluty w czasie, aby przewidzieć jej przyszłe ruchy cenowe.
  3. HODLing – Jest to proces kupowania monet i przechowywania ich przez długi czas, zamiast handlu nimi na giełdach.

Bitcoin vs Litecoin – który z nich jest lepszy i dlaczego?

Bitcoin i Litecoin to dwie z najpopularniejszych kryptowalut dostępnych na rynku. Mają różne funkcje i oferują użytkownikom różne korzyści. Poniższa tabela porównuje te dwie kryptowaluty na podstawie kluczowych parametrów. Bitcoin jest lepszą kryptowalutą niż Litecoin pod względem szybkości transakcji, kosztów i decentralizacji. Jednak Litecoin ma mniejsze ryzyko centralizacji, ponieważ ma całkowitą liczbę monet czterokrotnie wyższą niż Bitcoin.

Inwestowanie w Bitcoin i Litecoin

Konkluzja tego artykułu jest taka, że inwestowanie w Bitcoin lub Litecoin nie jest dla osób o słabych nerwach! Jeśli jednak szukasz inwestycji o wysokim ryzyku z wysokimi potencjalnymi korzyściami, może to być dla Ciebie właściwy wybór.