Wszyscy lubimy znaleźć produkt, którego potrzebujemy lub chcemy w niższej cenie niż miał kilka dni wcześniej. Kiedy to się dzieje, uważamy że jest to doskonała okazja, aby go kupić i zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ ma 15%, 30%, 45% lub nawet 70% zniżki, lub możemy zapłacić za 2 produkty dostając 1 za darmo. Tego typu oferty są wykorzystywane przez marki aby zachęcić nas do zakupu. Należy jednak pamiętać o tych wskazówek żeby nie podejmować złych decyzji, które będą miały negatywny wpływ na nasze finanse.

Zaplanuj swoje zakupy. Przyjrzyj się dobrze temu, czego naprawdę potrzebujesz, zrób listę i ustal maksymalny budżet na każdy produkt. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a także nie zrobisz zakupów, które nie są potrzebne lub nie mieszczą się w twoim budżecie.

Porównaj ceny. Przed dniami zniżkowymi odwiedź różne sklepy internetowe, w których znajdują się produkty, które zamierzasz kupić. Porównaj ich cenę i sprawdź czy rzeczywiście będzie to dla Ciebie oszczędność.

Zalety kart debetowych

Upewnij się, że cena, którą ci dadzą jest naprawdę okazyjna. W dni zniżkowe nie daj się ponieść emocjom i przed dokonaniem zakupu sprawdź aplikacje, które pozwalają na zeskanowanie kodów kreskowych w celu uzyskania historii cenowej produktu.

Korzystaj z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny. Jeśli planujesz kupować tą metodą, pamiętaj aby nie przekroczyć zdolności płatniczej i pamiętaj o terminach płatności, aby nie generować dopłat.

Użyj swojego zdrowego rozsądku. Zanim kupisz, zawsze zadawaj sobie pytanie czy naprawdę potrzebujesz tego produktu. Nie wierz we wszystko, co mówią marki i pamiętaj, że wiele razy kupując przedmiot, który ma zniżkę możesz źle dopasować swoje finanse, ponieważ było to coś, czego nie planowałeś.