Przy użyciu karty debetowej nie ma możliwości zadłużania się, ponieważ przy zakupie lub wypłacie gotówki z bankomatu pieniądze są wypłacane bezpośrednio z konta, jeśli jest ich wystarczająco dużo. W przeciwnym razie operacja nie może być przeprowadzona.

Ochrona.

Jeśli kiedykolwiek zostałeś okradziony lub oszukany, wiesz, że gotówka którą nosisz w portfel, to pieniądze stracone na zawsze, ale w przypadku kart debetowych to nie to samo. W przypadku kradzieży lub utraty środków można je zgłosić, anulować i zapobiec ich utracie. Praktycznie wszystkie instytucje finansowe chronią saldo konta debetowego poprzez ubezpieczenie. Dowiedz się, w jaki sposób instytucja, w której posiadasz swoją kartę, stosuje to wsparcie.

Niektóre instytucje finansowe oferują wiele rodzajów rachunków oszczędnościowych lub inwestycyjnych, które generują zwrot z salda. Zazwyczaj wymagane jest minimalne dzienne saldo, ale w zamian otrzymujesz korzyść w postaci dodatkowych pieniędzy i wygody korzystania z karty debetowej do wypłaty gotówki i dokonywania zakupów.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu do karty kredytowej, obsługa karty debetowej jest pierwszym krokiem, ponieważ jest to sposób, w jaki instytucje finansowe mogą obserwować Twoją zdolność do oszczędzania, Twoje miesięczne dochody i Twoje zachowanie w zakresie wydatków. Prawdopodobnie po pewnym czasie obsługi karty debetowej, otrzymasz zaproszenie do ubiegania się o kartę kredytową.

Promocje.

Istnieją sklepy, które oferują zniżki przy płatnościach kartą debetową. Jak widzisz, karty debetowe mają zalety, których nigdy nie dadzą ci pieniądze.