Niestety, spadek wartości samochodów jest nieunikniony. Ale dobra wiadomość jest taka, że są pewne kroki, które można podjąć, aby spowolnić ten proces.

Utrzymuj niskie przebiegi swojego samochodu

Podczas gdy korzystanie z transportu publicznego może być niewygodne, zaoszczędzisz przebieg auta, paliwo i będziesz miał więcej wysiłku fizycznego. Jeśli cały czas wybierasz się na dalekie wycieczki, spróbuj od czasu do czasu wypożyczyć samochód. Spróbuj też podróżować ze współpracownikami lub skorzystać z carpoolingu. Liczy się każdy zaoszczędzony kilometr.

Postępuj zgodnie z kalendarzem konserwacji samochodu.

Od regularnej wymiany oleju do wymiany opon, to właśnie te drobiazgi mają duże znaczenie przy konserwacji samochodu. Pomaga to zachować jego wartość, poprawia również bezpieczeństwo i osiągi Twojego samochodu, a Ty nie będziesz musiał wydawać tysięcy złotych na przyszłe naprawy.

Kupuj niezawodne, niewymagające konserwacji samochody.

Nowe samochody tracą na wartości w znacznie szybszym tempie niż samochody używane. Dlatego najlepszym sposobem na zakup samochodu jest zaoszczędzenie i kupno niezawodnego, lekko używanego samochodu.
Jest powód, dla którego przeciętny milioner, jak Warren Buffett, jeździ czteroletnim samochodem z niskim przebiegiem. Kupując używane samochody, ktoś inny bierze na swoje barki szybki spadek wartości nowego samochodu w pierwszych latach, a ty dostajesz niezawodny samochód, który będzie działać przez lata przy odpowiedniej konserwacji.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu samochodu

Nowe samochody nie tylko szybciej tracą wartość, ale są też droższe w ubezpieczeniu. W rzeczywistości można zaoszczędzić do 12% na ubezpieczeniu samochodu, kupując pięcioletni samochód zamiast lśniącego nowego modelu. Te oszczędności mogą zaoszczędzić setki złotych w portfelu każdego roku!