Close

Jak zredukować stratę wartości samochodu

Niestety, spadek wartości samochodów jest nieunikniony. Ale dobra wiadomość jest taka, że są pewne kroki, które można podjąć, aby spowolnić ten proces.

Utrzymuj niskie przebiegi swojego samochodu

Podczas gdy korzystanie z transportu publicznego może być niewygodne, zaoszczędzisz przebieg auta, paliwo i będziesz miał więcej wysiłku fizycznego. Jeśli cały czas wybierasz się na dalekie wycieczki, spróbuj od czasu do czasu wypożyczyć samochód. Spróbuj też podróżować ze współpracownikami lub skorzystać z carpoolingu. Liczy się każdy zaoszczędzony kilometr.

Postępuj zgodnie z kalendarzem konserwacji samochodu.

Od regularnej wymiany oleju do wymiany opon, to właśnie te drobiazgi mają duże znaczenie przy konserwacji samochodu. Pomaga to zachować jego wartość, poprawia również bezpieczeństwo i osiągi Twojego samochodu, a Ty nie będziesz musiał wydawać tysięcy złotych na przyszłe naprawy.

Kupuj niezawodne, niewymagające konserwacji samochody.

Nowe samochody tracą na wartości w znacznie szybszym tempie niż samochody używane. Dlatego najlepszym sposobem na zakup samochodu jest zaoszczędzenie i kupno niezawodnego, lekko używanego samochodu.
Jest powód, dla którego przeciętny milioner, jak Warren Buffett, jeździ czteroletnim samochodem z niskim przebiegiem. Kupując używane samochody, ktoś inny bierze na swoje barki szybki spadek wartości nowego samochodu w pierwszych latach, a ty dostajesz niezawodny samochód, który będzie działać przez lata przy odpowiedniej konserwacji.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu samochodu

Nowe samochody nie tylko szybciej tracą wartość, ale są też droższe w ubezpieczeniu. W rzeczywistości można zaoszczędzić do 12% na ubezpieczeniu samochodu, kupując pięcioletni samochód zamiast lśniącego nowego modelu. Te oszczędności mogą zaoszczędzić setki złotych w portfelu każdego roku!

scroll to top